План-конспект на урок по Математика за 2 клас

Педагогика План-конспект

Русенски университет „Ангел Кънчев“
Факултет: Природни науки и образование

План – конспект
на урок по математика
за II клас
Литература: „Математика за II клас”
Автори: Доц.д-р А.Манова, Р.Рангелова
изд. „Просвета – София”

Изготвил: ...............
Станислава Петрова
Специалност: ПНУП

Тема: Събиране на числата 20,30,40,....,100. Разместително свойство на събирането.

Вид на урока: За нови знания

Цели на урока:
1.Научаване на алгоритъма за събиране на числа до 100.
2-Научаване използването на разместително свойство на събирането.
3.Затвърждаване и усъвършенстване уменията за сравняване на числата до 100.

Ход на урока:
Задача 1 - Устно смятане:
а)Кое число е с 5 единици по – голямо от 15.
б)Изброите всички числа между 0 и 100, които имат цифра на единиците 0.
в)Кое число е с 2 единици по – голямо от 28.
г)От колко единици и десетици е съставено числото 50.
д)От кои две еднакви цифри е съставен сборът на числото 10.
е)Намерете сбора на числата 50 и 40.
2 точки
Задача 2: Кой са пропуснатите числа в редицата. Попънете:
2 точки
Задача 3: Попълнете верижката:

2 точки
Задача 4: Попълнете:
2 точки
Задача 5: На едно дърво имало 5 пеперуди, 2 папагала и 1 връбче, а под дървото имало 2 котки. Колко са всички животни?
2 точки

Задача 6 – Стр.8/зад.2 (от учебника)
2 точки
Задача 7: Математическа диктовка:
-Едното събираемо е 13, а другото 7. Намерете сбора?
-Едното събираемо е 9, а другото 81. Намерете сбора?
-Едното събираемо е 40, а другото 54. Намерете сбора?
-Едното събираемо е 17, а другото 76. Намерете сбора?
2 точки
Задача 8 – Стр.8/Зад.3 (от учебника)
2 точки
Задача 9 – Стр.8/Зад.4 (от учебника)
2 точки
Задача 10: Дидко искал да си купи една дъвка и един сладолед. Една дъвка струвала 10 стотинки. Един сладолед струвал 70 стотинки. Колко стотинки трябват на Дидко, за да си купи две дъвки и един сладолед?
3 точки
Задача 11: Квадрат е съставен от 4 стени. Всяка стена е дълга 5 сантиметра. Като намерим сбора на стените, ще открием колко е голям квадратът.
Колко е голям квадрадът?
2 точки

Задача 12: Часът по математика започнал в 8 часа и 50 минути. Митко закъснял и влязъл в класната стая точно по средата на часа. Ако учебният час е 40 минути, в колко часа е влязъл Митко?
2 точки
Скала за оценяване:
От 21 до 25 точки – Отличен 6,00
От 16 до 20 точки – Много добър 5,00
0т 11 до 15 точки – Добър 4,00
от 8 до 10 точки – Среден 3,00

Преглед на началото - целият файл след изтегляне

Описание

Примерен план-конспект. Дисциплина: Методика на обучението по Математика

0 коментара

Все още няма коментари. Бъдете първият, който ще коментира.

За да коментирате, трябва да сте влезли в профила си.

Влезте