УРОК ПО МАТЕМАТИКА
ЗА ПЪРВИ КЛАС
ТЕМА НА УРОКА: Числото 9.
ЦЕЛИ НА УРОКА: Да се формира понятие за числото 9. Да се формират умения за писане на цифрата му и за сравняване на числата до 9.
ЗАДАЧИ НА УРОКА: 1. Да се запознаят с числото 9, неговата цифра и мястото му в числовата редица.
2. Да се научат да пишат цифрата на числото 9.
3. Да се научат да сравняват числата до 9.
ХОД НА УРОКА: 1. Актуализация на знания:
Игра : Открий ме и ме огради!
/ При писмения вариант на играта, децата имат за задача да открият и оградят: четните числа с червен цвят, а нечетните със син цвят./
2. Поставяне на темата: Днес ще се запознаем със още едно число. Това е числото 9, което е нечетно. Ще се научите да пишете цифрата му и да откривате мястото му в числовата редица; да сравнявате числата до 9.
2.1. Устно броене до 9 и обратно.
2.2. Игра: Преброй гъбките! / групова работа/
/ Децата работят по две на чин.Задачата е в обща кошничка да сложат 9 гъбки. Победител е групата, която най-бързо е готова със задачата./
2.3. Запознаване с цифрата на числото 9 и мястото на числото в числовата редица.
2.4. Работа в учебника:
зад. 1 Писане на цифра 9 / учителят показва на дъската правилното изписване на цифрата /.
2.5. Работа в допълнителната тетрадка: /учениците изписват самостоятелно цифрата - 1-2 реда; обсъждат се и се коригират грешките /.
Зад. 2 / учебник / Изяснява се броя на цифрите от 0 до 9.
Зад. 3 / Изнесена на дъската /.
2.6. Петминутка отдих / песен Математика /.
Зад. 4 / Учебник - изнесена на дъската /.
Логическа задача от учебника допълване на липсващи точки.
2.7. Работа в учебна тетрадка 2 стр. 16, зад. 1 и 2.
2.8. Игра състезание: индивидуална работа.
/ На лист са написани цифрите от 0 до 9. Задачата на учениците е да открият и оградят новата цифра. Децата, справили се правилно, получават награда лист с цифрата 9, която е за оцветяване/.
Задаване на домашна работа зад. 3 от учебната тетрадка 2.
4. Преценка:
0 коментара
За да коментирате, трябва да сте влезли в профила си.
Влезте